Zakopane

 
 

Zakopane to zimowa stolica Polski oraz najmodniejszy kurort usytuowany u podnóża Tatr. Jest położone najwyżej ze wszystkich miast w kraju i jest znane z przepięknych oraz malowniczych widoków. Atrakcji tego miasta nie muszę bliżej przedstawiać, gdyż wszyscy znają słynne Krupówki, Gubałówkę czy Dolinę Pięciu Stawów.

Niesamowity klimat i urok tego miejsca sprawia, że co odwiedza je około 2-3 milionów turystów rocznie. Zwiedzając Zakopane nie można przejść obojętnie obok szlaku muzealnego. Pierwsze na tym szlaku jest Muzeum Tatrzańskie, gdzie możemy zobaczyć bogate ekspozycje przyrodnicze oraz etnograficzne. Następnym w kolejności jest muzeum Stylu Zakopiańskiego, gdzie można podziwiać architekturę i styl zakopiański. Z kolei w Muzeum Kornela Makuszyńskiego zobaczysz pamiątki po pisarzu. Po tak wyczerpującej wędrówce warto poddać się urokowi zakopiańskich knajp i restauracyjek, zjeść obiad i cieszyć wzrok pięknymi widokami. W Zakopanem działą także dobrze rozwinięta baza noclegowa gdzie znajdziecie takie noclegi w Zakopanem jak hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, pokoje gościnne w Zakopanem. Szczególnie polecamy obiekt o prostej nazwie – nocleg Zakopane, oferujący apartamenty z pięknymi widokami.

Miłośników białego szaleństwa zapraszam do obowiązkowego odwiedzenia Zakopanego. Fantastycznie ośnieżone i oświetlone stoki Kozieniec, Antałówka czy Nosal to gwarancja wspaniałej zabawy oraz aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Miejsca takie jak Zakopane sprawiają, że chce się do nich powracać latami. Dobrą bazą dysponują także pobliskie miejscowości jak Kościelisko, Poronin, Ząb i Białka Tatrzańska.

Oferty warte zobaczenia:

Tagi: , , ,

Komentowanie wyłączone

Niestety, w tym momencie nie możesz skomentować tego wpisu.