Wisła

 
 

Wisła jest miastem i gminą w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim, w Beskidzie Śląskim. Historycznie miejscowość znajduje się na Śląsku Cieszyńskim. W latach 1975-1998 Wisła pod względem administracyjnym należała do województwa bielskiego. Na terenie miejscowości swoje źródła ma rzeka Wisła, która jak wiadomo jest największą rzeką w Polsce.

Wisła jest bardzo znanym i chętnie każdego roku odwiedzanym ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. Ponadto miasto jest dużym ośrodkiem sportowym i jednym z większych ośrodków luteranizmu w Polsce. Miejscowość może być wykorzystywana przez turystów jako doskonała baza wypadowa w góry.

Będąc w miejscowości warto zajrzeć w takie miejsca jak między innymi Muzeum Beskidzkiego im. Andrzeja Podżorskiego, które jest oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego, warto obejrzeć również kościół ewangelicki pochodzący z 1838 roku, wieżę kościelną z XVI wieku, która znajduje się na kościele pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego, Zamek Prezydenta na Zadnim Groniu.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.