Ustrzyki Dolne

 
 

Ustrzyki Dolne są miastem znajdującym się w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim (są również siedzibą powiatu i gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne). Miasto położone jest nad rzeką Strwiąż, na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej, na wysokości około 480 m n.p.m.

W latach 1944-1951 Ustrzyki Dolne znajdowały się w granicach Związku Radzieckiego, a po polskiej stronie znalazły się dzięki umowie o zmianie granic. Według danych z 2010 roku miejscowość zamieszkała była na stałe przez 9349 osób.

Ustrzyki Dolne to wspaniała, bardzo malownicza miejscowość turystyczna. Ciekawostką jest, że jest to miasto z najlepiej rozbudowaną infrastrukturę narciarską na terenie całego Podkarpacia. Dlatego też Ustrzyki Dolne często nazywane są zimową stolicą województwa podkarpackiego. W okolicy miasta biegnie również bardzo wiele szlaków turystycznych, co sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Inną atrakcją miejscowości jest muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, które jest jednym z największych przyrodniczych muzeów w kraju.

Polecane strony:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.