Ustka

 
 

Ustka jest miastem i gminą w województwie pomorskim, na północno-zachodnim jego krańcu. Leży w powiecie słupskim, w Polsce północnej, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Ustkę oraz Słupsk łączy porozumienie o nazwie Dwumiasto. Ustka jest miejscowością wypoczynkową, typowo turystyczną, posiada port oraz kąpielisko morskie. Ponadto Ustka jest również uzdrowiskiem.

Uzdrowisko Ustka to uzdrowisko, w którym można leczyć się z takich chorób jak choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, górnych dróg oddechowych oraz nadciśnienia. W Ustce zlokalizowanych jest sześć zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

Będąc w Ustce warto zwrócić uwagę również na zabytkowe obiekty i odwiedzić takie miejsca jak między innymi kościół św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja, który obecnie jest rozebrany i widać jego fundamenty, kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, warownia w ujściu Słupi (znana jest bardziej jako Zaułek Kapitański), Port Ustka oraz oczywiście latarnia morska.

Polecane strony:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.