Szczyrk

 
 

Szczyrk jest miastem oraz gminą w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Miejscowość jest położona w Beskidzie Śląskim, na Żywiecczyźnie (w Małopolsce), w dolinie Żylicy, na południe od Bielska-Białej, na północny wschód od miasta Wisła i na północny zachód od miejscowości Żywiec. W okolicy Szczyrku znajdują się takie górskie szczyty jak między innymi Malinowska Skała, Klimczok i Skrzyczne.

Szczyrk to miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, a naprawdę wspaniałe położenie Szczyrku sprawia, że coraz to więcej turystów przybywa tam zarówno na letnie wakacje jak i na zimowy wypoczynek. Niedaleko Szczyrku zlokalizowanych jest bardzo wiele zarówno pieszych jak i rowerowych szlaków turystycznych. W Szczyrku znajduje się także dużo stacji narciarskich. Sama miejscowość jest doskonałą bazą wypadową w góry.

Kiedy będziemy w Szczyrku koniecznie powinniśmy udać się między innymi do Sanktuarium Maryjnego „Na Górce”, zwiedzić kościół św. Jakuba Apostoła, który mieści się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego). Udając się zaś wspomnianymi szlakami turystycznymi warto dotrzeć do takich jaskiń jak Lodowa, Malinowska, Salmopolska czy jaskinia w Klimczoku.

Oferty warte zobaczenia:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.