Świnoujście

 
 

Świnoujście to miasto na prawach powiatu znajdujące się w Polsce północno-zachodniej, w województwie zachodniopomorskim, nad Świną oraz nad Morzem Bałtyckim. Jako jedyne w Polsce jest miastem, które położone jest naprawdę malowniczo na trzech dużych wyspach o nazwie Wolin, Uznam i Karsibór. Dodatkowo do Świnoujścia należy jeszcze 41 wysepek, które są znacznie mniejsze i nie są one zamieszkałe przez ludzi.

Świnoujście to miejscowość o typowo wypoczynkowym, turystycznym charakterze oraz wspaniałe nadmorskie uzdrowisko. Uzdrowisko Świnoujście jest w głównej mierze nastawione na leczenie takich chorób jak choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, kardiologiczne, reumatologiczne, choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne. W Świnoujściu znajduje się 15 zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.

Świnoujście kusi przybywających piękną plażą i nadmorską promenadą, przecięte jest licznymi szlakami turystycznymi, pieszymi i rowerowymi. Warto skorzystać z oferty rejsów po morzu, skąd Świnoujście i okolice będzie można podziwiać w całej okazałości.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.