Rewal

 
 

Rewal jest nadmorską wsią wypoczynkową zlokalizowaną w Polsce północno-zachodniej, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, jest także siedzibą gminy Rewal. Miejscowość znajduje się jest nad Bałtykiem, na Pobrzeżu Szczecińskim, w środkowej części Wybrzeża Trzebiatowskiego. Z danych pochodzących z roku 2009 wynika, że wieś ta zamieszkiwana była przez 959 stałych mieszkańców.

Rewal to wspaniała, malownicza wieś wypoczynkowa oraz kąpielisko morskie, które obejmuje 300 metrów linii brzegowej. Przez wieś prowadzi Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, który jest Europejskim Szlakiem Dalekobieżnym E-9. Na obszarze miejscowości, na wysokości erozyjnego obniżenia nadmorskiego klifu utworzyła się nadmorska wydma.

Będąc w miejscowości warto obejrzeć kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, który co prawda nie jest zabytkiem, bo jest to kościół stosunkowo nowy (wybudowany w latach 1976-1978). Jednakże bryła kościoła przypomina kształtem ludzkie serce. We wnętrzu kościoła mieści się środkowa część gotyckiego tryptyku przeniesiona ze średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu.

Polecane strony:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.