Olsztyn

 
 

Olsztyn jest miastem na prawach powiatu znajdującym się w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, na Pojezierzu Olsztyńskim, nad rzeką Łyną. Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego.

Olsztyn to bardzo znana miejscowość i niezwykle ważny ośrodek zarówno gospodarczy, edukacyjny jak również kulturowy regionu. To w tym mieście swoje siedziby mają takie władze jak między innymi władze ziemskiego powiatu olsztyńskiego, władze kurii archidiecezji warmińskiej oraz luterańskiej diecezji mazurskiej.

Olsztyn jest miastem wyjątkowo bogatym w najróżniejsze galerie, muzea, kina, teatry i tym podobne obiekty kulturalne. Będąc w miejscowości na pewno powinniśmy odwiedzić takie miejsca jak między innymi słynne Muzeum Warmii i Mazur, które zlokalizowane jest w Zamku Kapituły Warmińskiej, Dom Gazety Olsztyńskiej, Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, a dodatkowo w Olsztynie działa około 10 galerii sztuki. Przez miejscowość wiodą liczne szlaki turystyczne jak między innymi Europejski Szlak Gotyku Ceglanego, polska część Drogi św. Jakuba, część Szlaku Grunwaldzkiego, Kopernikowskiego oraz Szlaku Zamków Gotyckich. W związku z tym w mieście i jego okolicy można również bardzo aktywnie spędzić czas.

Warto zobaczyć:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.