Miłomłyn

 
 

Miłomłyn to zakątek bardzo urokliwy i jeśli ogólnie lubimy mazurskie krajobrazy i tutaj z całą pewnością się nam bardzo spodoba. Miłomłyn choć ma prawa miejskie nie jest miastem dużym. Ale dla wielu osób, które przykładowo w okresie wakacyjnym pragną uciec od zgiełku wielkich miast to miejsce będzie wyjątkowo atrakcyjne. Jeśli chcemy się zatrzymać tutaj na dłużej oczywiście będziemy mieli taką możliwość, bo miasteczko oferuje kilka ciekawych noclegów. Nie są to w prawdzie ekskluzywne hotele czy pensjonaty, ale bardzo urokliwe gospodarstwa agroturystyczne i tym podobne. Nikt w Miłomłynie nie powinien się nudzić, bo każdy ma szansę znaleźć tutaj i w najbliższej okolicy coś dla siebie. Jeśli chcemy pozwiedzać zabytki to w samym Miłomłynie znajdziemy ich kilka.

Zaś dla osób uwielbiających kontakt z przyrodą i długie spacery bardzo atrakcyjną propozycją będą piękne lasy, które otaczają miejscowość. Jeśli będziemy mieć odrobinę szczęścia to spotkamy tam jelenia, daniela, sarnę, a nawet dzika. Nie jest wykluczone jednak, że spotkamy tu także wydrę a nawet fantastycznego żółwia błotnego. Jeśli lubimy zbierać grzyby na pewno będziemy zadowoleni, bo miejscowe lasy są w nie bardzo urodzajne. Możemy tu również podziwiać wiele dużych, starych drzew będących pomnikami przyrody. Dla zapalonych wędkarzy świetną propozycją będą takie zakątki jak Kanał Elbląski, rzeka Drwęca i wiele różnych jezior w okolicy. Mieszkańcy twierdzą, że można tu w okolicy złowić przykładowo węgorza, sandacza i szczupaka. W niedalekiej odległości od Miłomłyna, bo zaledwie około 10 kilometrów znajduje się rezerwat ornitologiczny Jeziora Iłgi – to także bardzo ciekawa propozycja dla kochających kontakt z naturą.

W Miłomłynie znajduje się wspaniały hotel uzdrowiskowy Miłomły Zdrój, oferujący szereg atrakcji dla „duszy i ciała” – w ofercie znajdziecie turnusy odchudzające – skuteczna i nieinwazyjna metoda odchudzania, a także wczasy dla seniorów czy nowość jaką są wczasy zdrowotne w ofercie hotelu.

Warto zobaczyć także strony:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.