Międzyzdroje

 
 

Międzyzdroje są miastem zlokalizowanym w Polsce północno-zachodniej, położone są w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, nad Morzem Bałtyckim. Zgodnie z danymi z roku 2010 miasto zamieszkiwane było na stałe przez 5479 mieszkańców.

Międzyzdroje są bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym oraz wypoczynkowym. Jest to miejscowość położona malowniczo na wyspie Wolin. Międzyzdroje dzieli około 13 kilometrów od Świnoujścia, 14 kilometrów od miasta Wolin i 21 kilometrów od Kamienia Pomorskiego. Około trzy kilometry na południowy zachód od Międzyzdrojów mieści się jezioro Wicko Małe oraz zatoka Zalewu Szczecińskiego.

Na terenie Międzyzdrojów znajdują się dwa kąpieliska nadmorskie oraz piękne piaszczyste plaże. W niedalekiej odległości od miasta położony jest Woliński Park Narodowy. Kiedy będziemy w Międzyzdrojach powinniśmy koniecznie zobaczyć historyczne zabudowania uzdrowiskowe oraz przepiękny Park Zdrojowy. Każdy turysta w miejscowości znajdzie dla siebie dobre miejsce noclegowe.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.