Łeba

 
 

Łeba jest miastem oraz gminą znajdującą się w Polsce północnej, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim. Miejscowość zlokalizowana jest na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzeką Łebą oraz Chełstem. Według danych z 2011 roku miejscowość zamieszkiwana była przez 3903 mieszkańców.

Łeba to miasto nadmorskie typowo wypoczynkowe. Posiada trzy doskonale dostosowane kąpieliska, a także własny port morski. Jedną z największych atrakcji turystycznych Łeby są słynne ruchome wydmy. Jeśli chodzi o obiekty zabytkowe, to warto zobaczyć stare rybackie domki, kanał portowy, pozostałości murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja oraz kościół pochodzący z roku 1683.

W Łebie wybudowany został również największy w Polsce park dinozaurów – Łebapark. Jest to fantastyczne miejsce, w którym bawić będą się zarówno dzieci jak i dorośli. Dodatkowo w okresie wakacyjnym w mieście mieszczą się dwa lunaparki – jeden czeski przy kanale portowym oraz park „Krasnal” pochodzący z Bydgoszczy, zlokalizowany przy stacji kolejowej.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.