Kołobrzeg

 
 

Kołobrzeg to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, siedziba powiatu kołobrzeskiego. Kołobrzeg to znana miejscowość o charakterze wypoczynkowym, będąca największym miastem uzdrowiskowym w Polsce. Kołobrzeg posiada świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. U ujścia rzeki Parsęty znajduje się część zdrojowa miasta, położona w sąsiedztwie lasów i złóż borowiny. Ta część Kołobrzegu jest także siedliskiem wielu rzadkich gatunków zwierząt.

Kołobrzeg jest chętnie odwiedzany przez krajowych turystów, jak i z zachodu Europy, najczęściej z Niemiec. Na wczasowiczów i kuracjuszy czekają liczne noclegi takie jak atrakcyjne hotele, hotel spa, pensjonaty, kwatery prywatne, pokoje gościnne i sanatoria w Kołobrzegu. Kołobrzeg to jednak nie tylko zdroje. Do odwiedzin zachęcają liczne zabytki jak gotycka Bazylika Mariacka oraz piękny neogotycki Ratusz. W Kołobrzegu odbywa się wiele imprez kulturalnych i festiwali, głównie w Regionalnym Centrum Kultury oraz uroczo położonym amfiteatrze.

Dzisiejszy Kołobrzeg to miasto dużego rozkwitu gospodarczego i turystycznego. Dobrze wykorzystuje fundusze unijne, które umożliwiły realizację i rozpoczęcie dużych inwestycji przeznaczonyh dla mieszkańców Kołobrzegu jak i turystów tj. stadion piłkarski, projekty budowy obwodnicy, poprawa brzegów morza, a przede wszystkim rewitalizacja części zdrojowej Kołobrzegu.

Na plażowiczów w Kołobrzegu czekają czyste i zadbane plaże. Niedaleko stąd do innych miejscowości nadmorskich, leżących w pobliżu jak Grzybowo, Sianożęty i Dźwirzyno. W Kołobrzegu każdy z turystów znajdzie coś dla siebie.

Komentowanie wyłączone

Niestety, w tym momencie nie możesz skomentować tego wpisu.