Kłodzko

 
 

Kłodzko to serce i stolica Kotliny Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych regionów geograficznych Polski. Kotlina Kłodzka, nazywa też często Ziemią Kłodzką (choć mylnie) jest typowym regionem turystycznym i wypoczynkowym południowo zachodniej Polski. Kłodzko jest historyczną stolicą hrabstwa kłodzkiego. Na atrakcyjność turystyczną Kłodzka i okolicznych miejscowości jak Złoty Stok, Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Międzygórze czy Międzylesie składa się wiele czynników, m.in. walory przyrodniczo-krajobrazowe, różnorodność atrakcji turystycznych, wiele zachowanych do dziś zabytków architektury w tym całe układy architektoniczn miasteczek, doskonałe położenie komunikacyjne, sąsiedztwo z Czechami, bliskość wielu miejscowości uzdrowiskowych jak Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój czy Długopole Zdrój – Ziemia Kłodzka to największe skupisko miasteczek o statusie zdrojowym w P olsce.

Kotlina Kłodzka to miejsce wymarzone dla wszystkich miłośników ciszy, spokoju i obcowania z naturą. Na terenie powiatu Kłodzkiego znajduje się malowniczy i niepowtarzalny Park Narodowy Gór Stołowych z rezerwatami bedącymi osobliwościami natury jak Szczeliniec Wielki i Błędne Skałki. Także na terenie Ziemi Kłodzkiej znajduje się niepowtarzalna Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, Kopalnia Uranu w Kletnie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz wiele wiele innych atrakcji, których nie sposób opisać w kilku zdaniach. Odsyłamy w tym celu do serwisów internetowych, a także do oficjalnej strony miasta Kłodzko. Wiele serwisów, książek i publikacji poświęconych jest całemu regionowi jakim są Sudety, których Kotlina Kłodzka jest ważną częścią.

Kłodzko posiada dobrze rozwiniętą bazę noclegową – na turystów czekają tutaj liczne pensjonaty, hotele, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, obiekty spa & wellness, restauracje w Kłodzku oraz wiele innych obiektów hotelarskich. Kłodzko to także coraz badziej liczący się ośrodek sportów zimowych na Dolnym Śląsku i w Polsce. Działa tutaj coraz więcej wyciągów narciarskich, w tym dwa duże ośrodki Zieleniec i Czarna Góra koło Stronia Śląskiego. Powodów dla których warto przyjechać w te rejony jest wiele – Kłodzko i okolica to magiczne miejsce na mapie Polski – region wielu tajemnic, szlaków pozwalających na obcowanie z przyrodą, atrakcji turystycznych będących tworem matki natury oraz wiele innych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Komentowanie wyłączone

Niestety, w tym momencie nie możesz skomentować tego wpisu.