Jastrzębia Góra

 
 

Jastrzębia Góra jest częścią miasta Władysławowa (choć często turyści o tym nie wiedzą i traktują ją jako oddzielną miejscowość), położona jest w Polsce północnej, w województwie pomorskim, w powiecie puckim.

W Jastrzębiej Górze znajdują się trzy kąpieliska nadmorskie. Ciekawostką jest, że Jastrzębia Góra jest najbardziej wysuniętą na północ jednostką osadniczą w Polsce. Jastrzębia Góra popularność jako ośrodek wypoczynkowy zyskała około 1920 roku. Do Jastrzębiej Góry przybywało wiele ważnych osób, szczególnie z Warszawy, między innymi Ignacy Mościcki oraz Józef Piłsudski. Jastrzębią Górę zaczęto nawet nazywać nieformalnie Nową Warszawą.

W roku 1963 Jastrzębia Góra otrzymała prawa oddzielnej wsi, jednak już w 1975 roku włączona została w granice miasta Władysławowa. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w Jastrzębiej Górze to na szczególną uwagę zasługują plaża i klif, wąwóz Lisi Jar i rzecz jasna słynna Gwiazda Północy (najdalej wysunięty na północ punkt Polski – dawniej błędnie uważano, że owym punktem jest znajdujący się niedaleko przylądek Rozewie).

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.