Grzybowo

 
 

Grzybowo jest wspaniałą nadmorską wsią letniskową zlokalizowaną w Polsce północno-zachodniej, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim. Grzybowo znajduje się około 6 kilometrów na zachód od Kołobrzegu, we wschodniej części Wybrzeża Trzebiatowskiego, nad Morzem Bałtyckim. Ta nieduża wieś według danych z 2009 roku liczyła sobie zaledwie 1347 stałych mieszkańców.

W Grzybowie wyznaczone zostało letnie kąpielisko nadmorskie razem z czterema odcinkami strzeżonej plaży, gdzie każdy z odcinków ma po 100 metrów. Między Grzybowem a Dźwirzynem mieści się plaża dla naturystów. We wsi znajduje się kaplica filialna pod wezwaniem Matki Boskiej Licheńskiej. Każdego roku w sierpniu w Grzybowie ma miejsce Jarmark Ceramiczny, który trwa dwa dni.

Teren Grzybowa na północ od ulicy Kołobrzeskiej objęto obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski, od północy oraz zachodu wieś otacza Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski. Na zachód od miejscowości znajduje się obszar specjalnej ochrony ptaków „Wybrzeże Trzebiatowskie”.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.