Darłowo

 
 

Darłowo jest miastem oraz gminą w Polsce północno-zachodniej, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim (jest to największe miasto w tymże powiecie). Zlokalizowane jest nad Morzem Bałtyckim, w dolinie rzeki Grabowej oraz rzeki Wieprzy, na Pobrzeżu Koszalińskim, na Pomorzu Zachodnim na terenie mezoregionów takich jak Równina Słupska i Wybrzeże Słowińskie).

Kiedy będziemy w Darłowie koniecznie powinniśmy odwiedzić takie zabytki jak między innymi Zamek Książąt Pomorskich. Jest on jedynym tego rodzaju gotyckim, nadmorskim obiektem zamkowym na terenie całego kraju. Budowę zamku rozpoczęto się w 1352 roku. Obecnie zaś i już od roku 1930 na zamku zorganizowane jest muzeum. Kolejny zabytek wart odwiedzenia to Kościół Mariacki, którego początki budowy datuje się na rok 1321. W kościele tym znajdują się sarkofagi książąt pomorskich.

Dodatkowo przechadzając się ulicami Darłowa powinniśmy zwrócić uwagę na takie zabytkowe obiekty jak ratusz pochodzący z 1725 roku, Brama Wysoka, pozostałości po murach miejskich z XIV-XV wieku, Kościół św. Jerzego , Kościół św. Gertrudy, zespół młyna wodnego.

Warto doczytać:

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszym komentującym.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.