Ciechocinek

 
 

Ciechocinek to znana miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim. Ciechocinek leży w Kotlinie Toruńskiej, w szerokiej dolinie Wisły, na lewym brzegu rzeki.

W Ciechocinku nie ma praktycznie żadnego przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, Park Zdrojowy. Dla turystów przygotowano dobrą bazę noclegową, skupioną głównie w takich obiektach jak hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, apartamenty, ośrodki wczasowe i rehabilitacyjne, sanatoria, a w okolicznych miejscowościach także agroturystyka. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie z noclegami w Ciechocinku – „Ciechocinek noclegi” w popularnym portalu noclegowym.
Do Ciechocinka rokrocznie przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów. Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. W północnej części Ciechocinka znajduje się Park Zdrojowy, założony w 1875 – 1876 roku w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów, jego projektantem i twórcą był Hipolit Cybulski.

Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W tym celu stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, inhalacja, irygacja, klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże. W Ciechocinku znajdują się także zabytkowe tężnie solankowe. Jedna z nich jest częściowo uzdostępniona dla turystów i kuracjuszy, jej stan pozostawia niestety wiele do życzenia. Niedaleko Ciechocinka znajduje się Toruń, będący dużym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym.

Komentowanie wyłączone

Niestety, w tym momencie nie możesz skomentować tego wpisu.